suvise-massaaži-eelised

 

Soe suvi tähendab paljusid asju: tohutult õuetegevusi, aias töötamist, varasematest kuudest rohkem jalgel olemist. Kiirematel eluperioodidel jätame enese eest hoolitsemise tihtipeale unarusse. Kuid just suvekuudel vajab sinu keha kõige enam massaaži.

 

Mõned põhjused, miks massaaž suvekuudel kasulik on:

Suurem aktiivsus

Päikeselised päevad, mis kestavad vaid mõne lühikese kuu, tähendavad, et lihased saavad lühikese aja jooksul harjumuspärasest rohkem koormust. Lihaste ülepingutamiseks on palju võimalusi; massaaž aitab vähendada valu ja vaevusi, mis on seotud suvisest suuremast aktiivsusest põhjustatud lihaspingete, ülekoormuse ja rebestustega. Regulaarne massaaž hoiab lihased elastsena, leevendab põletikku ja vähendab vigastuste ohtu.

 

Stress

Stressi teke ei sõltu aastaajast. Lastele tegevuse otsimine, lõputud plaanid ja puhkused, tööd, arved ja igapäevatoimetused – suvi mõjub rängalt nii vaimule kui ka kehale. Kui tunned end eriti kurnatuna, võib ka üksainus massaažiseanss vähendada pingeid ja pakkuda lõõgastust.

 

Liigeste ja jäsemete tursed

Paljudel tekib suvekuudel kuumuse, niiskuse ning vedelike staatilise kogunemise tõttu turseid ja vaevusi. Massaaž parandab vereringet kogu kehas, kaasa arvatud liigestes ja jäsemetes (kus turseid esineb kõige sagedamini). Lümfimassaaž on mõeldud vedelikuringe parandamiseks organismis, mille käigus vabanevad kogunenud toksiinid ning vähenevad tursed ja vaevused. Lümfimassaažist saad lähemalt lugeda SIIN ja SIIN.

 

Aiatöö

Ükskõik kas tegeled muru või aiandusega, keha peab sellelt omajagu lõivu maksma. Umbrohu kitkumine, muruniiduki lükkamine, mulla kobestamine – kõigiga kaasneb alaselja ja õlgade valulikkus. Massaaž aitab vähendada nende piirkondade põletikku ja leevendada valu. Trigger-punkti teraapia vähendab nende piirkondade valu märkimisväärselt ja võimaldab imekiiresti aiatööde juurde naasta.

 

suvise-massaaži-eelised

 

Enese eest hoolitsemine

Massaaži tegemiseks pole ükski aeg vale (kui teatud terviseseisundid kõrvale jätta). Suvi on tihtipeale üks kiiremaid aegu aastas. Kalender on tihedalt sündmusi täis planeeritud ja enese eest hoolitsemiseks ei jäägi aega.

Massaaž mitte ainult ei paranda enesetunnet, vaid mõjub lihastele ja kõõlustele ravimina, vähendades vajadust päris ravimite järele. Mitte et me soovitaksime asendada tavapärase ravi massaažiga, vaid kui tänu massaažile on vaja vähem ravimeid võtta, siis kas see pole juba omaette väärtus? Ning pärast rasket tööd oled lõõgastava massaaži igal juhul ära teeninud.