Mis-rolli-täidab-lümfisüsteem-kehas

 

Tugev immuunsüsteem on oluline osa tervest, aktiivsest ja õnnelikust elustiilist. Lümfisüsteemil on keskne osa haigustest ja vigastustest taastumisel ning organismi tugevdamisel  selles protsessis.

 

 Mis on lümfisüsteem?

Lümfisüsteem on keeruline veresoonte, organite ja näärmete, sh. mandlite, põrna ja harknäärme võrgustik. Selle peamine ülesanne on transportida kehas lümfivedelikku, mis sisaldab valgeid vereliblesid ja proteiini. Lümfisüsteem aitab kehal võidelda haigustega viies rakkudest välja jäätmeid ja baktereid mis on organismile kahjulikud.

Kui vereringlus tugineb südamele, siis lümfisüsteem tugineb keha liikumisele.

Lümfisüsteemi ummistumine võib kaasa tuua mitmesuguseid terviseprobleeme:

  • Tursed näppudes, jalgades ja pahkluudes
  • Lihas-ja liigesvalu
  • Lööve, akne ja teised nahakahjustused
  • Lümfisüsteemi nõrgenemine
  • Võib suurendada vähkkasvaja tekke tõenäosust

 

Miks on oluline lümfi liigutada?

Lümf koosneb lümfotsüütidest (valged verelibled: T-rakud, B-rakud, NK-rakud), mis otsivad välja ning eemaldavad patogeene. Lümfivedelik filtreeritakse läbi lümfisõlmede, kus lümfotsüüdid selle puhastavad, ennem kui see vereringlusesse tagasi läheb.

Kui lümfivedelik on umbes ning takistatud voolavusega, muutub see viskoosseks. Selle tagajärjel ei toimu rakkudes edukat jäätmete ja vedeliku drenaaži ning bakterite ja võõrkehade eemaldamist, mille tulemusena tekivad haigused, k.a. vähk.

 

Kuidas lümfimassaaž toimib?

Lümfimassaažis avaldab massöör õrna survet kahjustatud piirkondadele, et kõrvaldada ummistused ja stimuleerida lümfisüsteemi. Iga kliendi ravikuur on erinev, kuna sõltub konkreetsest vajadusest.

 

Millal on lümfimassaaž kasulik?

  • Imetamisel

Lümfimassaaž aitab vähendada turset ja eemaldada ummistused. Nende kahe probleemi parandamine aitab vähendada valulikkust rindades ja nibudes, mis muudab rinnapiimaga toitmise protsessi palju kergemaks.

 

Mis-rolli-täidab-lümfisüsteem-kehas

 

  • Operatsioonijärgsel paranemisel

Lümfimassaaž aitab kehal paraneda pärast operatsiooni. Lümfimassaaž aitab kudedel regenereerida, vähendades armistumist kirurgilise lõikuse piirkonnas. Samuti aitab lümfimassaaž vähendada turseid ja väljutada kehast jääkaineid. Koheselt pärast operatsiooni pole soovitatav massaaži minna, vaid oodata vähemalt 6 nädalat või kuni arst lubab. Operatsioonijärgsest massaažiteraapiast saad lähemalt lugeda SIIN.

 

  • Immuunsüsteemi paranemisel

Lümfimassaaž parandab immuunsüsteemi talitlust, vähendab põletikke organismis ja suurendab haigustega võitlevate antikehade tootmist.

 

  • Lõõgastumisel

Lümfimassaaži rütm, surve ja liikuvus töötavad harmoonias valu ning stressi vähendamisel ning üldise elujõu ja heaolu edendamisel.