mis-on-noelravi-ehk-akupunktuur

 

Nõelravi ehk akupunktuur on enam kui lihtsalt nõeltega torkimine. Nõelad on muidugi kaasatud ent nende ümber on põimitud täpne kunst, mis kindlustab parima tulemuse tervisele. Seega tuleks nõelravi saamiseks pöörduda õppinud meistri poole.

Kindlasti tekib lugejatel mitmeid küsimusi, kui asi puudutab seda Hiinast pärit tava. Kas akupunktuur teeb haiget ja kaua see aega võtab? Milleks see protseduur üldse vajalik on?

 

Mis on nõelravi?

Ilmselt tead juba, et akupunktuur on holistiline lähenemine paljudele haigusnähtudele. Tegu on iidse Hiina meditsiinilise tavaga, mis ei kasuta absoluutselt mitte ühtegi ravimit sümptomite leevendamiseks. Õppinud praktiseerija sisestab üle keha peitunud pinge punktidesse peenikesi nõelu. Punktid võivad asuda nii peas, seljal, jalgadel kui ka mujal.

Üldjuhtudel asetatakse nõel just valu või probleemsesse piirkonda. Ent alati see nii ei ole, eelkõige otsitakse mure tekitajat.

Iidsed teooriad räägivad, et nõelravi pingepunktid on keha meridiaanidel, kus elu energia voolab. Seda energiat kutsutakse “qi” või “chi.”

 

Mis on nõelravi kasutegurid?

  • Vähendab migreene ja peavalusid.
  • Parandab kroonilist valu üle keha.
  • Aitab ravida unetust.
  • Parandab taastumist vähist ja kemoteraapiast.
  • Aeglustab teadvusliku seisundi halvenemist.
  • Parandab tervist raseduse, sünnituse ja sünnitusjärgsel ajal.
  • Aitab tasakaalustada hormoone.
  • Vähendab stressi.
  • Aitab kergendada ärevust.
  • Vähendab masendust ning depressiooni

 

mis-on-noelravi-ehk-akupunktuur

 

Milline on nõelravi protsess?

Nõelravija selgitab välja patsiendi seisukorra.

Seejärel palutakse patsiendil heita selili, kõhuli või kummalegi küljele vastavalt vajadusele.

Nõelravija kasutab ühekordseid ning steriilseid nõelu. Nõela sisestades võib tekkida hetkeks kerge valuaisting või sügelus.

Peale nõelte sisestamist võib aeg-ajalt olla tuim valutunne nõela tipu ümbruses, mis hiljem lahtub. Nõelravi on enamjaolt üsna valutu.

Mõnikord nõelu ka soojendatakse või stimuleeritakse elektriga peale sisestamist.

Nõelu hoitakse 5 kuni 30 minutit.

 

Kas nõelravi on valus?

Tõttöelda ei ole akupunktuur valus. Vaatamata sellele, et protseduuri käigus kasutatakse nõelu, ei lähe nad piisavalt sügavale, et mõjutada närve. Nõelad on nii pisikesed, et vaevu on tunda läbimurret naha pinnalt. Enamik patsiente ei tunnegi nõelu enne kui ravitseja jätab neid lõdvestuma.

Enam-levinud põhjus nõelravilt abi otsimisel on krooniline valu. Nõelade strateegiline paigutamine üle energia punktide aitab elavdada vereringet ning vähendada põletikku. Valu tundmise asemel, tunned kuidas see hoopis kehast lahkub.

 

Kui tihti peab nõelravis käima?

Nõelravis  käimise sagedus sõltub patsiendist ja tema tervislikust probleemist. Kroonilise haiguse puhul võib nõelravi vaja minna mõni kord nädalas, üle mitme kuu.

Nõelravis käimise sageduse määrab nõelravitseja pärast esimest sessiooni.