miks-peaks-massaaž-reisimise-ajal-olema-osa-sinu-enesehoolitsusest

 

Reisimine on täielik rahulolu, eriti kui oled inimene, kes eriti paigal niiehknii ei püsi. Kuigi on aegu, mil me ei reisi tahtmisest vaid hoopis kohustusest. On see töö, kodu või midagi muud, üks pikk reis on väsitav ning võib jätta jälje stressist. Kurnatus on meie kõigi vaenlane.

 

Reisimisest tulenev stress algab tavaliselt juba ennem reisi ennast. Tuleb pakkida, edasi tagasi ringi joosta ning asjadele punkte peale panna. Olgem ausad, ka reisimine ise kuskil tiibadega kilukarbis ei ole just stressivaba kogemus. Pole vahet, kas sõidad autoga või lendad, tõsiasjaks on see, et oled vaimselt ja füüsiliselt tühjaks imetud ning see võib mõjuda juba tervisele.

 

Millised on massaaži kasutegurid reisimise ajal?

On erinevaid meetmeid, mida enne ja pärast pikka reisi abiks võtta ning massaaž on üks kindlamaid viise stressi peletamiseks. Massaaž ei aita ainult stressiga vaid mõjub ka väsimusele ja aitab leevendada kroonilist valu.

 

Järgnevad vaid mõned massaaži kasutegurid:

Langetab stressi taset

Massaaž võib langetada su südame rütmi ning vererõhku, lõdvestada lihaseid ja tõsta endorfiinide tootmist. Endorfiinid on kemikaalid, mis aitavad võidelda stressi ja valuga. Massaaž soodustab ka serotoniini ja dopamiini vabastumist kehas, mis tekitavad hea- ning rahulolu tunnet.

 

Valu leevendamine

Vahet pole kas proovisid vallutada kõrget mäge või väntasid tunde rattaga, massaaž on perfektne vahend valulike ja pinges lihaste lõdvestamiseks. Massaaž suurendab vereringet lihastes, mis soodustab nende paranemist.

 

Ravib unetust

Magama jäämine on teinekord keeruline ja võib võtta kaua aega kui viibid võõras voodis. Kahjuks on liiga lihtne sattuda nõiaringi, sest frustratsioon magamatusega võib viia veel pikema vähkremise ja vehkimiseni.

 

miks-peaks-massaaž-reisimise-ajal-olema-osa-sinu-enesehoolitsusest

 

Parandab immuunsüsteemi töötamist

Kuigi reisimine pakub põnevat keskkonna vahetust, stressab see ka keha. Õhurõhu muutumine, unetus ja katkendlik uni ning sattumine teistesse temperatuuridesse ja kliimadesse võib avaldada negatiivset mõju just sinu immuunsüsteemile. See omakorda suurendab haigestumisriski. Massaaž tõstab valgevereliblede aktiivsust rakkudes, mis aitab viirustega võidelda.

 

Suurendab energiat

Kui pakatad energiast on sul reisimise ajal rohkem jõudu tegutseda ka oma perega kui ka klientide ja teiste kolleegidega. Parandades üleüldist vereringet aitab massaaž energia taset tõsta, mis omakorda annab sulle korraliku tõuke.

 

Seega kui oled plaanimas puhkuse- või tööreisi, pööra kindlasti tähelepanu oma heaolule.