kuputeraapia-8-imelist-tervendavat-omadust

 

Leevendab valu

Leevendus valule on üks peamisi põhjuseid, miks inimesed kuputeraapia valivad. Kuputeraapia käigus avaldatakse survet pehmetel kudedel asuvatele valusatele punktidele ja turses kohtadele. See parandab vereringet ning varustab kudesid oluliste toitainete ja hapnikuga. Arvatakse, et kupud aitavad lõdvestada sügavamal asuvaid kudesid ja pinges lihaseid ning leevendada lihaste jäikust, mis on tihti kaela- ja seljavalu, peavalu ning reuma põhjuseks.

Kuputerapeudid kasutavad vigastatud koha läheduses survet koos soojuse ja vaakumiga (ja vahest ka nõelu). See võimaldab energial voolata mööda meridiaane ehk kanaleid, mis vigastatud kohta läbivad.

 

Leevendab külmetust, köha ja allergianähte

Kuputeraapia aitab stimuleerida kopsude (ja ka teiste elutähtsate organite) tööd, puhastades need limast. Kui kopsudes on liigselt lima, siis tekib köha, et lima kopsudest välja pääseks. Kuppude panemine kiirendab külmetusest, köhast ja allergianähtudest vabanemist. Samuti tugevdab kuputeraapia immuunsüsteemi, parandades vere ja lümfi ringlust terves kehas.

 

Tekitab põletikku, et vigastused kiiremini paraneksid

Põletik on osa keha kaitsemehhanismist, mis aitab protsesse kiirendada, et haigused ja vigastused kiiremini paraneksid. Lihasevigastuse korral tormate ilmselt esimese asjana jääkotti otsima, aga kui lubate vigastatud kohas tekkida põletikul, aitab see verel ja seega ka toitainetel, trombotsüütidel, valgetel verelibledel ja fibroplastidel vigastatud lihasesse voolata ning paranemist kiirendada. Kuputeraapia toimib enam-vähem sarnaselt, tuues verd vigastatud kohta, et soodustada uute veresoonte teket. Selline meetod aitab kõrvaldada lihassõlmi ja lihaseid isoleerida. Samuti aitab see kehal pärast intensiivset treeningut kiiremini taastuda.

 

Leevendab seedehäireid

Kuputeraapiast on saamas ka populaarne meetod seedehäirete, sealhulgas ärritunud soole sündroomi, raviks.

Stress, pinge ja ärevus kanduvad üle kõikidele organitele, sealhulgas seedeelunditele. Kui see juhtub, tekkivad soolestikus ummistused, te tunnete end pundununa ja teid vaevab kõhukinnisus. Kuputeraapia kõrvaldab ummistused, taastades organite normaalse töö ja lõõgastab teid, et teie organism saaks taas normaalselt toimida.

Kuputeraapiat on tõhusalt kasutatud veepeetuse, kõhulahtisuse, kõhuvalu, gastriidi, söögiisu kadumise ja paljude teiste mao- ja soolestikuhädade raviks.

 

kuputeraapia-8-imelist-tervendavat-omadust

 

Eemaldab toksiine

Kehv vereringe võib viia toksiinide kuhjumiseni kehakudedes. Need toksiinid võivad olla paljude erinevate tervisehäirete põhjuseks. Kuputeraapia kõrvaldab ummistused ning käsitletavasse kohta voolav veri aitab toksiine eemale kanda. Koos nende toksiinidega eemaldatakse ka surnud naharakud ja muud jääkained. Seejärel väljuvad need ained kehast loomulikul teel. Seepärast soovitatakse pärast kuputeraapia seanssi rohkelt vett juua – see aitab jääkained kehast välja viia ja parandab tervist.

 

Aitab lõõgastuda

Tänapäeva kaootilises maailmas vajame me kõik aega lõõgastumiseks. Kui me ei võta endale puhkeaega, võib pidev stress põhjustada mitmesuguseid terviseprobleeme, sealhulgas ka vaimseid häireid nagu ärevus ja depressioon. Sarnaselt imeliselt lõõgastavale süvakoemassaažile on ka kuputeraapia rahustava mõjuga ning aitab samas ka lihaseid pingest vabastada.

 

Aitab nahaprobleemide korral

Kuputeraapiat kasutatakse ka nahaprobleemide korral, sealhulgas akne ja ekseemi raviks, nahapõletike vähendamiseks, herpese raviks ja isegi tselluliidi vähendamiseks.

Kuputeraapia põhineb uskumusel, et haigus tekib, kui eluenergia ei saa vabalt läbi meridiaanide liikuda. Tõkete kõrvaldamine aitab kehal end tervendada. Kupud tõmbavad vere kahjustatud kohtadesse, ergutades nahakudede tööd. Uus veri toob kaasa hapniku ja toitained ning lümfisüsteem toodab paranemiseks vajalikke antikehi. Nagu juba ütlesime, aitab paranenud vereringe eemaldada nahaprobleeme põhjustavaid toksiine ja patogeene.

 

Vananemisvastase toimega

On avastatud, et kuputeraapiaga saab edukalt ka vananemisilmingute, näiteks kortsude tekke vastu võidelda. Kupud toovad nahakudedesse rohkem toitaineid ning tulemusena näeb nahk säravam ja noorem välja.

Kupu poolt tekitatud vaakumiga kaasnev naha tõstmine aitab vähendada kortse ja kortsukesi. Samuti aitava kuputeraapia vähendada vigastuse või akne poolt tekitatud arme. Näo sidekudede stimuleerimine aitab vähendada naerukortse ja kui kannatate tursete all, aitavad kupud vedelikku lümfirakkudest välja viia ja turseid vähendada.

Juba ainuüksi masseerivad liigutused aitavad pinges näolihaseid lõdvestada ning tulemuseks on noorema välimusega ja pehmem nahk.

 

kuputeraapia-8-imelist-tervendavat-omadust

 

Ja pidage meeles – te ei pea kõiki terviseprobleeme ega valusid korraga ette võtma. Valige koht, mis tõepoolest leevendust vajab, nagu näiteks seljavalu või allergiad, ja proovige kuputeraapiat.

Pange tähele, kuidas te end enne ja pärast seanssi tunnete. Kui tunnete sarnaselt paljudele leevendust, võite seda uuesti proovida – üks samm korraga!