Kontorimassaaž-esimene-samm-õnneliku-töötajani

Töökoha olemuse ideoloogia on läbinud viimasel kümnendil suured muutused.

Töö-elu tasakaal ning töökoha heaolu on põhimõtted, mis on viimasel ajal suurtes firmades juurdunud. Firmade jaoks on aina olulisem, et nende töötajad oleksid õnnelikud ja terved. Graafikud on aina paindlikumad ning tööruumid ergonoomilisemad ja vähem traditsioonilisemad.

Viimaseks trendiks võiks pidada kontorites pakutavat massaaži. Kui firmajuhina otsid uusi ideid, kuidas töötajate moraali tõsta ning nende heaolu muuta fookuseks – soovitame kindlasti kontorimassaaži. Viimane võib olla just võtmeks õnnelike töötajateni.

Mis on kontorimassaaž?

Ennem kui aga uut motivatsioonitehnikat kontoris rakendad, tasuks selgeks teha, millest üldse jutt ning kuidas neid erinevaid meetmeid rakendada.

Esmalt saab kontori massaažiks lugeda mis tahes kontoris pakutavat massaaži teenust.

Antud teenus võib olla kas lühike, istuvas asendis massaaž või hoopiski korralikul laual teostatav sessioon. Massaaži liik, kestvus ning tihedus on kolm asja, mida saad sina kui firmajuht kontrollida ning üldiselt on igal juhil sellest enda nägemus.

Milline kontorimassaaž?

Massööri võib kutsuda kontorisse näiteks korra kuus, mil ta teeb 20 kuni 60 minutilisi sessioone. Samuti tasuks kaaluda ka mitut massööri ja koguni kord nädalas. Väga suurtes firmades oleks mõistlik eraldada eelarvest osa, mida kogu meeskond saaks kasutada massööri teenuse saamiseks kontoris või tööruumides.

Kontorimassaaž-esimene-samm-õnneliku-töötajani

Millised on massaaži kasutegurid kontori töötajatele?

FÜÜSILINE

Halvas kontoritoolis samas asendis istumine pole kehale hea. Ei aita kaasa ka tülpinult sama vana liigutuse tegemine päevast päeva. Taoline töö tekitab halva kehahoiaku, ajab kaela, õlad ja selja pingesse ning mõjutab närve jalgades.

Selle raviks aitaks kindlasti massaaž – ka lühikene. Massaaž aitab neid sümptomeid vähendada või sootuks ravida. Massaaž aitab pinget leevendada, parandab vereringet ja aktiveerib närvistruktuure.

VAIMNE

Pole vahet kas tegeled paberimajandusega või oled klienditeenindaja – töö tekitab stressi.

Taoline stress võib mõjutada hormonaalset tasakaalu, südamerütmi ja isegi vererõhku. Õnneks lihtne peamassaaž on ideaalne viis nende näitajate tasakaalu viimiseks. Lisaks muule on ta väga mõnus ja rahustav ning selle jaoks pole massaažilauda vajagi.

Kontorimassaaž-esimene-samm-õnneliku-töötajani

HEAOLU JA MEELERAHU

Pakkudes töötajatele võimalust kasutada massööri aitad neil valudest vabaneda. See vähendab nende stressi ja võimaldab pisikest puhkust keset tööpäeva.

Ainuüksi sellest piisab, et töötajat õnnelikuks teha ning näitad ka töötajatele, et hoolid nendest kui meeskonnakaaslastest.

Luues keskkonna, mis tagab töötajate meelerahu ja tervise on garantii. Töötajad on õnnelikumad ning produktiivsus tõuseb, sest töötaja kes tunneb end hästi, teeb ka hästi tööd.